پارتیشن ام دی اف MDF ، کابینت ام دی اف MDF آشپزخانه

گروه صنعتی پارسه سازه طراح و مجری انواع پارتیشن اداری و صنعتی و سقف کاذب

آشپزخانه محل فرمانروایی سلطان خانه

سال‌هاست هم به خاطر کوچک شدن خانه‌ها و هم به خاطر حضور خانم خانه در خانواده رسم شده که همه آشپزخانه‌ها را به‌اصطلاح «اپن» می‌سازند. آشپزخانه اپن در کنار همه حسن‌هایی که دارد یکسری مشکل هم درست می‌کند. در قدیم آشپزخانه حوزه استحفاظی خانم خانه به حساب می‌آمد و ورود مهمان‌ها به آشپزخانه یک جورهایی بی‌ادبی بود. به همین دلیل همین که خانم خانه در آشپزخانه راحت باشد کافی بود و زیبایی و همیشه تمیز و مرتب بودن آن خیلی به چشم نمی‌آمد. در واقع اگر ظرف نشسته قبل از آمدن مهمان‌ها باقی می‌ماند موردی نداشت و اگر تابلویی به دیوارهای آشپزخانه نبود توی ذوق نمی‌زد. اما حالا آشپزخانه‌ها جزئی از نشیمن خانه هستند و شما باید درست مثل اتاق پذیرایی، به زیبایی و سرو وضع آن اهمیت بدهید. علاوه بر همه اینها با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهید شد که وقت زیادی از روزتان را در آشپزخانه می‌گذرانید. خیلی‌ها حتی میز ناهار و شام‌شان را هم در آشپزخانه می‌چینند. شما که نمی‌خواهید وقت‌تان را در یک جای نامرتب بگذرانید؟
 

نمایشگاه کوچک آشپزخانه


در آشپزخانه‌های باز چشم آدم به نخستین جایی که می‌افتد پیشخوان آشپزخانه است.  پس اگر بتوانید دکور پیشخوان را خوب طراحی کنید مشکل را تا حدود زیادی برطرف کرده‌اید، چون چشم بیننده را روی آن متمرکز کرده‌اید و از توجه آن‌ها به درون آشپزخانه جلوگیری کرده‌اید.

برای این کار راه‌های زیادی دارید، مثلا آویزان کردن چندتا چراغ سقفی با حباب‌های آراسته و زیبا، فکر خیلی خوبی است. چراغ‌ها بهتر است نور زرد نداشته باشند و کمی بلندتر از اندازه معمولی باشند. علاوه بر دادن جلوه زیاد به پیشخوان در تنظیم نور آشپزخانه هم کمک می‌کنند.

اگر از پیشخوان به‌عنوان میز غذا استفاده می‌کنید بهتر است صندلی‌های راحت برای آن سفارش بدهید. صندلی‌های معمولی پیشخوان که در بازار هست خیلی راحت نیستند. بهتر است صندلی را انتخاب کنید که بتوانید مدت زمان درازی روی آن راحت بنشینید و غذا بخورید. یادتان باشد، هیچ اجباری نیست که اپن آشپزخانه‌تان سفید باشد. هماهنگی آن با رنگ آشپزخانه به زیبایی آن کمک می‌کند.قدر روشنایی را بدانید


بخش زیادی از زیبایی آشپزخانه مدیون نور آن است. هرچه آشپزخانه پرنورتر باشد بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. بهتر است برای نورپردازی آشپزخانه از نورهای سفید بیشتر از نورهای زرد استفاده کنید.

البته یادتان باشد ترکیب این 2 نور است که نور خوب و طبیعی می‌سازد. اگر آشپزخانه شما طوری است که پنجره رو به بیرون دارد، سعی کنید تا آنجایی که ممکن است از نور طبیعی استفاده کنید. نورپردازی آشپزخانه را به شکلی انجام دهید که همه مناطق آشپزخانه روشن باشند و هیچ سایه ناخواسته‌ای جایی از آشپزخانه نیفتد. نور مستقیم باعث سردرد می‌شود، پس استفاده از چراغ‌های حباب‌دار و لامپ‌های مات را فراموش نکنید.

کابینت‌هایی که رو به دیوار هستند مناطق حساس آشپزخانه‌اند. معمولا خیلی از کارهای آشپزخانه رو به آن‌ها انجام می‌شوند اما چون شما روبه آن‌ها قرار می‌گیرید سایه‌تان آنجا می‌افتد و ناخودآگاه تاریک می‌شود. به همین دلیل بهتر است زیر کابینت‌های بالایی مهتابی کار بگذارید، به‌خصوص اگر سینک ظرفشویی رو به دیوار است یادتان باشد برای آن حتما چراغ درنظر بگیرید.دکوری برای آشپزخانه شما


خیلی از طراحان اعتقاد دارند بهتر است درهای کابینت‌های بالایی برداشته شود یا برای آن‌ها در شیشه‌ای طراحی شود. این کار فضای آشپزخانه را باز می‌کند و به بزرگ‌تر نشان دادن آن کمک می‌کند.

درهای چوبی بالایی، آشپزخانه شما را کمی شلوغ نشان می‌دهند. اگر این کار را می‌کنید باید وسایل زیبا مثل لیوان‌های پذیرایی را در این قفسه‌ها قرار دهید و دائم مواظب مرتب بودن آن‌ها باشید. به همین دلیل وسایل کم استفاده برای قرار دادن در این کابینت‌ها مناسب‌تر هستند. توصیه ما استفاده بیشتر از قفسه با در شیشه‌ای است تا بدون در، چون روی وسایل خاک می‌نشیند و برای‌تان دردسر درست می‌کند. اگر قفسه دارید می‌توانید در آن وسایل تزئینی ساده یا کتاب و مجله بگذارید. استفاده از ظرف‌های زیبا برای نگهداری موادی مثل ادویه یا بنشن به زیبایی آشپزخانه شما کمک خواهد کرد. آن‌ها را هم می‌توانید در قفسه‌ها نگهداری کنید.  اگر فضای آشپزخانه و کابینت‌ها برای نگهداری وسایلی که دارید کم است، می‌توانید بین کابینت‌های بالایی و سطح روی کابینت‌های پایینی یک قفسه طراحی کنید، مطمئن باشید که به دردتان خواهد خورد، همچنین می‌توانید خیلی از وسایل را آنجا آویزان کنید. مثلا چاقوها وسایلی هستند که به جای این‌که آن‌ها را در پایه روی کابینت بگذارید و جای زیادی اشغال کنند می‌توانید آن‌ها را به دیوار آویزان کنید.هماهنگ باشید


لازم به گفتن نیست که هماهنگ بودن رنگ‌های موجود در آشپزخانه در آراسته بودن آن حسابی موثر است. خیلی مناسب نیست اگر کابینت‌های نارنجی دارید ست قابلمه را بنفش انتخاب کنید. میز و صندلی‌ها باید حتما با رنگ کابینت‌ها هماهنگ باشند.

در کابینت‌فروشی‌ها شما به راحتی می‌توانید هر رنگی را پیدا کنید یا سفارش بدهید برای‌تان بسازند. به همین دلیل با خیال راحت درمورد رنگ تصمیم بگیرید و بعد به‌دنبال خرید آن باشید. خیلی‌ها برای آشپزخانه رنگ‌های خنثی و روشن را ترجیح می‌دهند اما همان‌طور که می‌بینید با رنگ‌های خیلی گرم هم می‌شود یک آشپزخانه خیلی زیبا دست و پا کرد. فقط یادتان باشد اگر آشپزخانه خیلی کوچکی دارید رنگ روشن برای آن انتخاب مناسب‌تری است. یادتان باشد کف روشن و براق به بزرگ نشان دادن آشپزخانه کمک می‌کند. اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای شاد و فانتزی داشته باشید از رنگ‌های متضاد کمک بگیرید. رنگ‌های درخشان و شاد آشپزخانه را مدن‌تر و رنگ‌های تیره و قهوه‌ای آن را سنتی‌تر نشان می‌دهند. نور آشپزخانه هم باید با رنگ آن هماهنگ باشد، مثلا اگر کابینت‌های قهوه‌ای تیره دارید از ترکیب نور زرد و سفید و ست آشپزخانه زرد استفاده کنید. اگر کابینت‌های‌تان کرم‌رنگ است از نور زرد و ست آشپزخانه با رنگ تند استفاده کنید.این رنگ‌های جادویی


خیلی از آدم‌ها در فضای شلوغ هول می‌کنند یا اصلا آن را نمی‌پسندند، اگر شما هم از این دسته آدم‌ها هستید باید آشپزخانه‌تان را مطابق سلیقه‌تان دکور کنید.مهم‌ترین نکته انتخاب رنگ‌های سرد مثل سفید و آبی و دادن نور زیاد به آشپزخانه است. 

تا آنجایی که ممکن است سعی کنید از چیدن لوازم روی کابینت‌ها جلوگیری کنید. خرده‌ریز‌ها باعث می‌شوند آشپزخانه شلوغ به‌نظر برسد. به جای این کار یک کابیت را فقط به این‌گونه وسیله‌ها اختصاص دهید تا همیشه دم‌دست‌تان باشند. اگر لازم شد چیزی را جلوی چشم بگذارید از چیدمان خطی استفاده کنید. وسایل را درست کنار هم و در نقطه انتهایی روی کابینت بگذارید، مطمئن باشید با این کار آشپزخانه منظم‌تر به‌نظر می‌رسد. البته حواس‌تان باشد، این جور دکوراسیون‌ها فضا را خسته‌کننده، سرد و خالی نشان می‌دهند. برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از یک گلدان با رنگ‌های شاد انتخاب مناسبی است. فضای روشن آشپزخانه باعث می‌شود گلدان حسابی جلوه کند و گلدان فضای آشپزخانه را زیبا و شاد نشان می‌دهد. یادتان باشد، گل‌ها باید رنگ شاد داشته باشند.پنجره‌های زیباتر


ساده‌ترین کار طراحی آشپزخانه این است که کابینت‌ها به‌صورت هماهنگ دورتادور آشپزخانه تقسیم شوند. این کار برای آشپزخانه‌های بدون پنجره مناسب است اما اگر آشپزخانه شما پنجره دارد؛

می‌توانید با یک طراحی شاد حداکثر استفاده را از نور طبیعی ببرید و آشپزخانه‌تان را خلوت‌تر نشان دهید. کمی کابینت‌ها را فشرده‌تر کنید و به جای آن بگذارید فضای کنار پنجره خالی بماند. طراحی سینک زیر آشپزخانه انتخاب خوبی است چون این بخش جای زیادی دارد و فضای مناسبی برای نشان دادن خوش سلیقگی شماست. می‌توانید روی تاقچه یک گلدان بگذارید، دور آن را با تقویم یا تابلو تزئین کرده یا حتی یک قفسه کوچک طراحی کنید و چیزهایی مثل کتاب یا مجله آشپزی را روی آن بگذارید؛ این فضا نقطه آرامشی برای شما در آشپزخانه خواهد بود.

یک پرده زیبا می‌تواند زیبایی آشپزخانه شما را چند برابر کند. پرده آشپزخانه نباید تیره و ضخیم باشد. اگر قلاب‌بافی بلد هستید خودتان دست به کار شوید و یک نمونه والون مانند برای پنجره ببافید به طوری که تا نیمه آن را بپوشاند. اگر نه، پارچه‌ای با رنگ هماهنگ با وسایل آشپزخانه تهیه کنید. پرده هزینه زیادی ندارد. به همین دلیل در انتخاب رنگ آن خیلی وسواس نداشته باشد. می‌توانید اگر از فضا خسته شدید آن را عوض کنید. فقط یادتان باشد که جنس پرده حتما قابل شست‌وشو باشد.
 

برگرفته از مجله اینترنتی برترین ها  
 

برای بازدید از گالری تصاویر انواع کابینت اینجا کلیک کنید  

 

برای بازدید از گالری تصاویر پارتیشن اداری اینجا کلیک کنید 

 

برای بازگشت به صفحه اصلی سایت اینجا کلیک کنید 

 

 

برای توضیحات بیشتر با ما تماس بگیرید 

.

برای تماس با ما اینجا کلیک کنید 

.

Alireza.shahbazkia@gmail.com 

گروه صنعتی پارسه سازه با 15 سال تجربه در خصوص اجرای پارتیشن ، دکوراسیون و کابینت آماده ارائه خدمات زیر می باشد:

  1. طراحی و اجرای پارتیشن LSF با پوشش کناف یا هر نوع پوشش دیگر
  2. طراحی و اجرای پارتیشن MDF یا هر نوع پوشش مشابه
  3. طراحی و اجرای پارتیشن با ساندویچ پانل  یا هر نوع پوشش مشابه 
  4. طراحی و اجرای پارتیشن 3F اداری و صنعتی 
  5. طراحی و اجرای انواع پارتیشن صنعتی ، کارگاهی و آزمایشگاهی
  6. طراحی و اجرای سقف کاذب با انواع تایل های موجود
  7. اجرای هر نوع پوشش دیوار مانند PVC ، MDF و ...
  8. طراحی و اجرای دکوراسیون و کابینت

برای کسب اطلاعات و ورود در هریک از بخشهای سایت روی آن کلیک کنید: 

 

       پارتیشن 3F                  پارتیشن LSF               پارتیشن MDF           پارتیشن با ساندویچ پانل 

                            نما ساندویچ پنل 

 

  پارتیشن صنعتی                  سقف کاذب                    پوشش دیوار              دکوراسیون و کابینت 

                         

تاریخ ارسال: جمعه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1391 ساعت 04:22 ب.ظ | نویسنده: علیرضا شهبازکیا | چاپ مطلب
نظرات (0)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد